PSZCZÓŁKI POZNAJĄ ŻYCIE PSZCZÓŁEK

W tygodniu od 17 do 21 maja w grupa „Pszczółki” rozpoczęła realizację zajęć metodą projektu pt. „Z wizytą w ulu – czyli poznajemy życie pszczół”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z życiem pszczół, ich zwyczajów, miejsca zamieszkania, szczególnej roli, jaką pełnią w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Na samym początku dzieci zastanawiały się, czego dokładnie chciałyby się dowiedzieć. Wspólnie utworzyły listę pytań, na które chciałyby znaleźć odpowiedzi. Podczas realizacji projektu dzieci wykonały wiele prac plastycznych oraz eksperymentów kulinarnych i przyrodniczych,  które sprawiły wszystkim wiele radości.  Ogromnym wydarzeniem były zajęcia kulinarne, na których wykonały miód z mniszka lekarskiego oraz piątkowe zajęcia z ulem od Pan Mirka (taty Frania) i ubiorem pszczelarza, które przyniosła do przedszkola Anastazja. Podczas tych zajęć dzieci oglądały pełen plaster miodu, który mogły dotknąć i powąchać. W czasie trwania projektu dzieci zadawały mnóstwo pytań i na wszystkie uzyskały ciekawe odpowiedzi.

W piątek również odbyła się degustacja miodów, było słodko i bardzo żółto. Serdecznie zachęcamy wszystkich do samodzielnego poznawania pszczół, ponieważ są nie tylko bardzo ważne, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące!

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w nasze zajęcia i wzbogacenie naszego kącika tematycznego.