Pszczółki – Karmnik dla ptaków

Pszczółki już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc przedszkolaków. Najważniejsze informacje o sposobach dokarmiania ptaków oraz zwierząt leśnych poznaliśmy w minionym tygodniu na zajęciach oraz na listopadowej lekcji przyrody w Korsakówce Nadleśnictwa Kłodawa.

 W czwartek na zajęciach technicznych postanowiliśmy więc, zrobić prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu przedszkola – karmniki z pojemników po ulubionych serkach i jogurtach. Dzieci włożyły dużo serca w ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło im wiele radości. Następnie przygotowały specjalny ptasi przysmak z ziarenek zbóż, pestek dyni i słonecznika, płatków owsianych oraz roztopionej słoninki.

 Z dumą podziwiały efekty swojej pracy, które zawiesiliśmy na przedszkolnym placu zabaw oraz w pobliżu swoich domów.

……