PSZCZÓŁKI I ZABAWY Z MAKARONEM

To, że wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka jest niezwykle istotną kwestią, uważamy za bezdyskusyjne. Jedną z rzeczy, które doskonale nam w tym pomagają są zabawy sensoryczne. Poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców wspomagają rozwój zmysłów dziecka, pomagają w poznaniu świata, rozwijają inteligencję, koncentrację i pamięć, a dodatkowo są idealny „dodatkiem” edukacyjnym”.
Zalet zabaw sensorycznych możemy wymieniać bez końca. Niewątpliwie jedną z nich jest to, że możemy do nich wykorzystać przedmioty i produkty spożywcze codziennego użytku.
W środę na zajęciach naszym gościem honorowym został MAKARON.
Makaron jest genialnym materiałem do zabaw sensorycznych, a biorąc pod uwagę różnorodność jego kształtów, kolorów, struktur, wielkości – także edukacyjny. Można go używać na wszelakie sposoby. Dostarcza wielu wrażeń wzrokowych – niektóre wzory są naprawdę kosmiczne, dotykowych – to zawdzięczamy jego strukturom i kształtom, smakowych – różne składniki, z których został zrobiony kształtują preferencje smakowe.
Jak jeszcze można go wykorzystać? Pszczółki za pomocą pęsety przekładały makaron do pudełeczek, przesypywały oraz przeliczały swoje makaronowe zbiory. Dużo wrażeń przyniosła ścieżka sensoryczna złożona z makarony, koralików, fasoli oraz waty. Przy tej zabawie było bardzo dużo wrażeń dotykowych i radości.
Z pozostałego makaronu przedszkolaki wykonały korale i bransoletki.

Po zabawie i zajęciach był również czas na relaks na pobliskiej polance.