PSZCZÓŁKI I SMERFY – POWITANIE WIOSNY

 

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

  W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zajęć w sali gdzie były zagadki, gry i zabaw związanych z tematyką pór roku. „Pszczółki” i „Smerfy” chętnie opowiadały o oznakach wiosny oraz jak zmienia się świat wokół wraz z nową porą roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był wiosenny pochód w pobliżu naszego przedszkola na czele którego widniała Marzanna. Dzieci z kolorowymi kwiatkami, które wykonały z rodzicami w domu oraz kolorowymi balonami wesoło maszerowały śpiewając piosenki.  Przedszkolaki w czasie wiosennego spaceru również odwiedziły Panią Annę Mołodciak – Wójt Gminy Kłodawa, której podarowały bukiet kolorowych kwiatów. W nagrodę otrzymały małe słodkości.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.