PSZCZÓŁKI I SMERFY – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Down.

Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się czym jest choroba, rozmawiały o tolerancji oraz obejrzały film edukacyjny dla dzieci.

W światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, ze różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.