PSZCZÓŁKI I KRASNOLUDKI W OWCZOGRODZIE

WYCIECZKA DO OWCZOGRODU

 Dnia 18 czerwca dzieci z grupy „Pszczółki” i „Krasnoludki”  wyruszyły na wycieczkę do Owczogrodu w Rudnicy. Na miejscu powitali nas przemili właściciele gospodarstwa, w którym hodowane są owce . Najpierw poszliśmy poszukać owczego skarbu – złote runo, które było ukryte w ogromnych belach siana.  Gdy już odnaleziono skarb mogliśmy odwiedzić owce –  pogłaskać, nakarmić  i pobawić się z nimi. Później oglądaliśmy zaganianie owiec przez psa pasterskiego, praliśmy wełnę owczą, doiliśmy owieczki, goliliśmy wełnę oraz ją gręplowaliśmy.  Pani Agnieszka ( właścicielka gospodarstwa ) opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek o życiu i hodowli owiec, pokazała prześliczne wyroby z wełny. Na koniec było pieczenie kiełbasek na ognisku i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

W Owczogrodzie miło i aktywnie spędziliśmy słoneczny dzień.

……