PSZCZÓŁKI – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, wspólnie się bawiły na dmuchanym zamku oraz malowały twarze. Radość, śmiech i głośny śmiech „Pszczółek” świadczyły o wspaniałej zabawie. Po szalonej zabawie był czas na poczęstunek. Natomiast pani dyrektor Stanisława Szpyra odwiedziła każdą grupę życząc miłego święta i wręczyła dzieciom prezenty. Życzenia złożył również wesoły klaun „Chips”.
Dla przedszkolaków to był dzień pełen niespodzianek i prezentów.
Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Mołodciak – Wójt Gminy Kłodawa, która wręczyła kosz pełen owoców oraz Pan Damian Żołędziejewski – Sołtys Kłodawy, który przekazał dla dzieci lizaki oraz puzzle.
Rada Rodziców, którą reprezentowała Pani Anna Hryniewska obdarowała przedszkolaki pachnącymi i kolorowymi mazakami.
Dla wszystkich przedszkolaków była również słodka niespodzianka – wafelki od firmy „Ebis” z Gorzowa Wlkp. oraz zdrowa w formie gotowanej kukurydzy oraz jabłuszek od Pani Marty Maksymowicz.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia oraz przekazane prezenty!!!