PSZCZÓŁKI – BAW SIĘ Z NAMI, CZYLI ZABAWA KOLORAMI

Baw się z nami, czyli zabawa kolorami

W roku przedszkolnym 2020/2021 w grupie „Pszczółki” będzie realizowany program aktywności
plastyczno – poznawczej pt. „Baw się z nami, czyli zabawa kolorami”.

Głównym zamierzeniem programu jest podejmowanie różnorodnych działań dotyczących poznawania, nazywania kolorów, zabaw z kolorami. Działania te będą realizowane podczas zajęć edukacyjnych .
Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata
i relacje z innymi. Są elementem wyrazu
i nawet mimowolnie stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania.
W konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności.

W czwartek (26 listopada) „Pszczółki” bawiły się kolorem brązowym. Dzieci ubrane na brązowo mieszały farby tak, aby otrzymać kolor czekoladowy kolor, szukały w sali danego koloru, oglądały przez lupy przedmioty jadalne i niejadalne, układały puzzle. Tańczyły się do brązowej muzyki oraz bawiły się w małych kucharzy, ponieważ przygotowały na drugie śniadanie budyń czekoladowy. Na zakończenie zajęć smakowały tego co brązowe, czyli różnych rodzajów czekolady.