PRZEDSZKOLNY DZIEŃ CHOINKI


„Ubierzemy dziś choinkę

w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki.”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.
W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 14 grudnia (poniedziałek) obchodziliśmy Dzień Choinki i tego dnia przedszkolaki ubrane na zielono z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinki wyglądają prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.
Przed ubraniem choinki odbyły się zajęcia o tematyce właśnie naszego drzewka. Dzieci poznały historię związaną z choinką, porównywały ich wygląd kiedyś i dziś. Bombki nadają się również jako świetny materiał edukacyjny do zajęć matematycznych , ponieważ przedszkolaki mogły tworzyć świąteczne zbiory na podstawie określonych cech. Dzieci również wykonały pracę plastyczne związane z choinką.