PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

 

 

Święta tuż, tuż… Czas więc na pieczenie pierników…

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż
w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu oraz przypraw korzennych.
Był, to również pracowity dzień ponieważ Krasnoludki, Smerfy oraz Pszczółki przystąpiły do działania – piekły pierniczki!  Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej Pani kucharki pierniki nabierały złotego koloru piekąc się w piekarniku. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek.