MOTYLE-WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Z okazji dnia strażaka przypadającego w ubiegłą sobotę wybraliśmy się z dziećmi do Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.Na miejscu powitał nas sympatyczny pan strażak, który oprowadził nas po całym garażu, w którym mieszczą się różne jednostki ratowniczo- gaśnicze.Wozy strażackie, kład, łódź, ciągnik i ogromna cysterna to tylko część sprzętu którym dysponują strażacy.Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań i z chętnie oglądały prezentowany sprzęt.Następnie udaliśmy się do salki w której dzieci obejrzały interesujący film instruktażowy o bezpiecznych zachowaniach w domu, oraz o tym jakie zachowania są niebezpieczne i narażają nas na wywołanie pożaru.Braliśmy również udział w symulacji w specjalnym pokoju z czujką dymu .

 

……