MOTYLE -WYCIECZKA DO LASU

Las jesienią jest wart odwiedzenia, o czym przekonaliśmy się na dzisiejszej wycieczce (25.09) do leśniczówki nad jeziorem Grabino.

Wspólnie z Panią Kasią z Nadleśnictwa Kłodawa, wędrowaliśmy ścieżką dydaktyczną, poszukując grzybów i zbierając dary lasu. Tematem zajęć były rośliny jadalne i trujące, o których ciekawie opowiadała nasza przewodniczka.

Przedszkolaki znają kilka gatunków popularnych grzybów jadalnych: kurki, prawdziwki, podgrzybki, maślaki. Wiedzą też, że należy wystrzegać się trujaków: wszystkich odmian muchomora, czy fałszywej kurki. Dzieci poznały też kilka  szczególnie toksycznych roślin: cis pospolity, wilcza jagoda, owoce konwalii.

Wszyscy znają podstawową zasadę; nie zrywamy nieznanych roślin. Grzyby zbieramy tylko pod opieką dorosłych!

Wszystkim bardzo smakował piknik na polance.

Z koszem pełnym darów jesieni wróciliśmy do przedszkola.