MOTYLE- WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ

Rozpoczęliśmy cykl tematów zatytułowanych „Czy jesteśmy sami w kosmosie?”,  wywołujących wielkie zaciekawienie i mnóstwo pytań wśród dzieci. Aby wyjść naprzeciw ich naturalnej ciekawości, przygotowujemy różnorodne materiały dydaktyczne. Kajtek Jankowski przyniósł gwiezdny projektor, więc w ciemnym pomieszczeniu przenieśliśmy się w kosmos. Niestety, nie możemy korzystać z filmów edukacyjnych dotyczących omawianych tematów, gdyż nasza sala nie jest wyposażona w telewizor lub inne urządzenie posiadające odpowiedni ekran.

Skorzystaliśmy z uprzejmości wychowawczyni klasy 3 a, Pani Urszuli Stasik, która udostępniła nam salę oraz tablicę multimedialną, dzięki czemu Motyle oglądały film o Układzie Słonecznym na dużym ekranie.

Film zrobił wrażenie na dzieciach, więc zainspirowane przystąpiły do konstruowania rakiet kosmicznych i pozaziemskich istot. Prace okazały się bardzo pomysłowe i kreatywne.

Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Stasik i kl. 3 a