MOTYLE- WIZYTA W STAROSTWIE POWIATOWYM

Dziś dzięki uprzejmości Pana Karola Zieleńskiego nasza grupa zwiedziła starostwo powiatowe w Gorzowie Wlkp.Wizytę zaczęliśmy od poczęstunku w sali w której odbywają się wszystkie ważne narady i spotkania Rady Powiatu.Tam powitała nas wicestarosta powiatu przemiła Pani Magdalena Słomińska, która przybliżyła dzieciom jak działa Starostwo Powiatowe i na czym polega praca Rady Starostwa.Następnie udaliśmy się do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej na samą górę budynku, w której dzieci mogły się pobawić na specjalnej macie interaktywnej,wykonywały ciekawe zadania i polecenia pani pedagog.Odwiedziliśmy również wydział komunikacji.Dzieci dowiedziały jak obsługuje się interesantów w urzędzie, zwiedziły archiwum, w którym najfajniejsze były regały „na korbkę”. Pan Naczelnik Tadeusz Rybiński opowiadał dzieciom ile pojazdów zarejestrowanych jest w naszym powiecie.Dużą atrakcja była również wizyta w Centrum Zarządzania Kryzysowego w którym skontaktowaliśmy się z Gminą Kłodawa.Wizytę zakończyliśmy w gabinecie u Pani Wicestarosty,która jest przemiłą osobą i oprócz tego ,że obdarowała przedszkolaków upominkami , to zrobiła sobie z nami piękne selfie). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!

……