MOTYLE- WIZYTA W MDK

Dziś wybraliśmy się do MIEJSKIEGO DOMU KULTURY w Gorzowie na bardzo ciekawe warsztaty.Dzieci brały udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Panią Marię Szupiluk- kierownika artystycznego , choreografa zespołu Mali Gorzowiacy.Pani Maria  przybliżyła dzieciom co to jest folklor i ludowe zwyczaje.Omawiała stroje ludowe ,nauczyła tańca Szewczyk i podstawowego kroku tańca Krakowiak jakim jest cwał.Dowiedzieliśmy się również jak dawniej tańczono i wydobywano muzykę.Pan Krzysztof Szupiluk – dyrektor zespołu i choreograf zagrał dla dzieci na Dudach, a Pani Jadwiga Sokulska – akompaniator zespołu pięknie nam przygrywała i pokazywała dzieciom dawne instrumenty,na których dzieci wspólnie wykonały akompaniament.Po krótkiej przerwie kontynuowaliśmy naszą wizytę w pracowni plastycznej.Dzieci z naszą drobną pomocą wykonały drewniany pojemnik na kredki przyozdabiany w ludowe wzory- kwiaty liście i gałązki.Dziękujemy za tak ciekawe zajęcia a wszystkich rodziców zachęcamy do skorzystania z ofert MDK.

 

……