MOTYLE- DZIEŃ SERCA

Dziś najstarsze grupy Motyle i Sówki  zorganizowały Dzień Serca, zapoczątkowany w 1999 przez Światową Federację Serca i Światową Organizację Zdrowia.

Motyle przygotowały wystawę serc; po pierwsze, spojrzeliśmy na nie w aspekcie dobra, szlachetności, życzliwości w oparciu o opowiadanie „O wesołej Ludwiczce”, w którym bohaterka poszukuje króla, który ma złote, miodowe serce. Dzieci bogaciły słownictwo, poznając powiedzenia związane z sercem; wielkie serce, złote serce, serce z kamienia, bez serca…

Kolejny aspekt wiązał się z medycznym spojrzeniem na serce i poznaniem czynników sprzyjającym zdrowemu sercu i zapobieganiu jego chorobom.

Dzięki materiałom i planszom dydaktycznym dzieci poznały uproszczoną budowę narządu, wykonaliśmy serię intensywnych ćwiczeń, po których łatwiej było usłyszeć bicie serca, słuchaliśmy go dzięki prawdziwym stetoskopom zorganizowanym na zajęcia, mierzyliśmy ciśnienie.

Na koniec dzieci wykonały i ozdobiły serca  z masy solnej i w nagrodę dostały serca z piernika.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji wystawy, Rodzicom Ani za ulotki o zdrowiu, Rodzicom Gosi za stetoskopy, Pani Honoracie za ciśnieniomierz i foremki w kształcie serc♥