KRASNOLUDKI – DZIEŃ DINOZAURA

W tym tygodniu poznawaliśmy historię dinozaurów- dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły a także jak wyginęły. 

W zabawie matematycznej dzieci układały dinozaury względem siebie. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury. 

Rozmawialiśmy również  na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy wykopalisk.

                                   Dzieliliśmy plansze z dinozaurami na mięsożerne i roślinożerne  , mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach,                                                                                      a na koniec każde dziecko otrzymało zadanie domowe – jajo dinozaura!

Zobaczymy, czy coś się z nich wykluje ;).  

To był zdecydowanie wspaniały tydzień pełen wrażeń i emocji 🙂