Krasnoludki – Akademia Buźka

Dziś wybraliśmy się z Krasnalami na warsztaty z sensoplastyki do Akademii Bużka w Gorzowie. Przemiła Pani Kasia poinstruowała nas co będziemy robić i jak bawić się bezpiecznie. Największą ekscytację wzbudziło to że mieliśmy zupełnie gołe stópki- jak się okazało było to niezbędne i dało nam wiele frajdy. Po krótkich instrukcjach dzieci zajęły swoje stanowiska pracy. Okazało się że mąka woda i barwnik dają mnóstwo zabawy. Polecamy powtórzyć takie malowanie w sobotni poranek z rodzicami. Po wyrobieniu odpowiedniej konsystencji substancji malującej przystąpiliśmy do malowania wspólnego obrazu. Ciekawostką było że kulki przez nas wyrobione rzucone na kartę szybko się rozpływały.  

Później Pani Kasia rozsypała na naszą twórczość kaszę, ryż, groch, fasolę i zaczęło się ugniatanie i marsze po naszym obrazku- doskonały masaż dla stóp.

Następnie dzieci musiały wykonać kilka ćwiczeń m. in. chodzenie na paluszkach i na piętach ale najfajniej rozmazywało się farbę. Po skończonej pracy artystycznej nastąpił czas zabawy „nowymi „zabawkami dostępnymi w Akademii- to też się okazało na tyle absorbujące ze nasi podopieczni nie bardzo chcieli wychodzić.  

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie wraz z uzyskanym dyplomem i powrót do przedszkola. Serdecznie dziękujemy Za miło spędzone przedpołudnie. !!!

……