INFORMACJA KWARANTANNA W GRUPIE „KRASNOLUDKI”


PISMO SANEPID KWARANTANNA KRASNOLUDKI

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszej placówce polegającej na bliskim kontakcie dzieci
z osobą u której stwierdzono wynik dodatni badania w kierunku wykrycia koronowirusa SASR-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. obejmuje dzieci z gr. 3 – latków „Krasnoludki” w Przedszkolu Publicznym w Kłodawie obowiązkową kwarantanną do

dnia 26 marca 2021 r.
Powyższe podyktowane jest zmianą wynikającą z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 447), z którego wynika,

że kwarantanną objęte zostają tylko osoby, które były narażone na chorobę zakaźną lub pozostające w styczności ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego (w tym przypadku dzieci mające kontakt z osobą u której stwierdzono wynik dodatni badania
w kierunku wykrycia koronowirusa SASR-CoV-2).