DZIEŃ WODY U SMERFÓW I PSZCZÓŁEK

 

DZIEŃ WODY, CZYLI NIEBIESKO W PRZEDSZKOLU 

24 marca dzieci z grupy „Pszczółki” oraz „Smerfy” obchodziły Światowy Dzień Wody.
Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko.
Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody.
Przed zajęciami w grupach, przedszkolaki spotkały się w sali na zajęciach multimedialnych, które przekazały dzieciom bardzo dużo ważnych informacji i widomości o wodzie.
„Pszczółki” w czasie zajęć opowiadały o znaczeniu wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych i badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy ma kolor i zapach? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki . Najwięcej radości wywołał eksperyment „Uciekający pieprz”.
„Smerfy” natomiast wybrały się w daleką podróż w głębie błękitnego oceanu. W czasie zajęć wykonały akwarium malując folię przeźroczystą niebieską farbą oraz przyklejając kolorowe rybki. Przy pracy było bardzo dużo radości i uśmiechu.
Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.
W tym dniu również spacer był związany z tematyką wody, ponieważ wybraliśmy się nad pobliską rzeczkę.