DZIEŃ WODY U PSZCZÓŁEK

22 marca dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły Światowy Dzień Wody.
Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko.
Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody. „Pszczółki” w czasie zajęć opowiadały o znaczeniu wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych i badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy ma kolor i zapach? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki .Najwięcej frajdy było przy zabawie lodem, farbowaniu wody oraz ćwiczeniach oddechowych: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków, a następnie wykonanie ogromnej piany mydlanej. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.
W tym dniu również spacer był związany z tematyką wody, ponieważ wybraliśmy się nad pobliską rzeczkę.

 

Tego dnia również świętowaliśmy 4 urodziny Oliwii.

……