DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTA W OSP KŁODAWA ORAZ ZAJĘCIA ZE STRAŻAKAMI RAMACH OBCHODÓW DNIA STRAŻAKA

5 maja 2021 r.

Już coroczną tradycją stały się wizyty przedszkolaków w remizie OSP Kłodawa. Tak też było i w tym roku. Jednak w tym roku towarzyszyli nam również strażacy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Przed wizytą w remizie Pan Radosław Oleksy (tata Poli z grupy „Pszczółki”) wraz z Panem Pawłem Posmykiem  przygotował zajęcia edukacyjne w przedszkolu oraz niespodziankę dla każdego przedszkolaka w postaci odblasku i przypinki.
Podczas spotkań dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Jednak najbardziej oczekiwanym dla dzieci był moment prezentacji sprzętu ratowniczego oraz możliwość siedzenia w wozach bojowych i założenie umundurowania bojowego. Dużym przeżyciem okazało się lanie wody prosto z wozu strażackiego do celu.
Każde ze spotkań zakończyło się wręczeniem strażakom pamiątkowych laurek i szczerym podziękowaniem przedszkolaków.
Dla dzieci czekała również kolorowanka tematyczna oraz słodka niespodzianka od strażaków z OSP Kłodawa.

Serdecznie dziękujemy za zajęcia oraz fantastyczne przeżycia dla naszych przedszkolaków.