DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Cała uroczystość została otworzona wizytą Władz Gminy – Pani Wójt Anny Mołodciak, Pana Andrzeja Kwiatkowskiego oraz Pana Jana Kuberę, którzy wręczyli dzieciom prezenty. Następnie Pan Dyrektor zaprosiła do wspólnej zabawy na zamkach dmuchanych i placu zabaw. Po szalonej zabawie na dzieci czekał zdrowy poczęstunek owocowy oraz gotowana kukurydza.