DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

13 (września) w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.
Tego dnia nasze ubrania(dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:
są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.
Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej :
„Krasnoludki” wykonały baloniki w kropki, „Pszczółki” pracę pt. „Kropkowe fantazje, a „Smerfy” galaktykę kropek.
Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach.
Tego dnia było kolorowo i radośnie.