DZIEŃ DINOZAURA – SMERFY

W czwartek 25.02.2021 r. Smerfy celebrowały Dzień Dinozaura. W tym dniu przedszkolaki wybrały się w niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta i ich życie. Oglądaliśmy książki, albumy tematyczne, figurki dinozaurów przyniesione przez dzieci  oraz prezentację multimedialną. Zainteresowanie było ogromne. Smerfy zapoznały się również z pracą paleontologa, a także same mogły wcielić się w ich  role. Jak się okazało trudne nazwy tych zwierząt wypowiadały bez najmniejszego problemu.  

Każdy przedszkolak dostał również zadanie domowe w formie jajka, z którego miał wykluć się mały dinozaur. Głównym celem była możliwość obserwacji procesu wykluwania. To doświadczenie dało im wiele radości.

Na koniec Smerfy miały okazję „skosztować” dinozaura. Taką słodką niespodziankę zrobiła nam mama Tosi Pasternak, Pani Ula Pasternak, za którą serdecznie dziękujemy.