DZIEŃ DENTYSTY

DZIEŃ DENSTYSTY U „KRASNOLUDKÓW”, „SMERFÓW” I „PSZCZÓŁEK”

Pan dentysta leczy zęby dobrze, o tym wiemy.
By za dużo nie miał pracy, dbać o nie będziemy.
Szczotka, pasta to nasi przyjaciele,
myjemy ząbki codziennie, nie tylko w niedzielę!

05 marca obchodzony jest „Dzień Dentysty”. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności  przedszkolaków dotyczących higieny jamy ustnej, postanowiliśmy świętować „Dzień dentysty”. Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. „Z wizytą u dentysty”. Dzieci dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych ząbków jest zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

Po zajęciach teoretycznych przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „ Zdrowy uśmiech”.