DZIEŃ 6 – 06.04.2021 R.

06.04.2021 R.

TEMATYKA TYGODNIA

WIOSNA NA WSI

TEMAT DNIA: Zwierzęta gospodarskie.

Cele główne:

• Rozwijanie mowy.
  • Poznawanie zwierząt z wiejskiego podwórka.
  • Poznanie oraz utrwalenie nazw zwierząt z wiejskiego podwórka.
  • Rozwijanie umiejętności liczenia.
  • Zachęcanie do wspólnego działania.

Przebieg zajęć:

1. Rozgrzewka do zajęć – zabawy ruchowe dla całej rodziny.

2. Zapoznanie z sylwetkami zwierząt mieszkających na wsi. Serdecznie proszę o wyświetlenie bajki dla dzieci o  zwierzętach gospodarskich, a następnie przedstawienie zdjęć z realnymi sylwetkami zwierząt.

3. Wysłuchanie wiersza Hanny Łochockiej „Na podwórku koło bramy”. Serdecznie proszę o przeczytanie wiersza dziecku oraz zadanie pytań odnośnie wysłuchanego tekstu.

Pytania do wiersza:

• O czym rozmawiały mamy koło bramy?
  • Jak nazywa się dziecko krowy/owcy/świnki/kobyłki?
  • Kto był hałaśliwym zwierzątkiem z zagrody?

4. Karty pracy dla dzieci młodszych.

5. Zapoznanie z piosenką: „Dziadek fajną farmę miał”.

ZADANIA DLA STARSZAKÓW

1.Zabawa oddechowa z piórkiem – Połóż pióro na rękę i dmuchnij jak najmocniej aby pofrunęło jak najdalej. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

2.Zabawa ruchowa z elementem równowagi- weź małą piłkę do ręki, stań na jednej nodze i przekładaj piłkę raz pod prawą nogą raz pod lewą.

3.Dziś poznajemy literę-,,Ż,ż”- jak żaba.

Poznanie i zabawy zdalne z literką Ż – https://view.genial.ly/5ebda4a9d5c84b0d8fb82408/interactive-image-zabawy-z-litera-z

4.Bystre oczko-znajdź literę „ż”.  Przeczytaj pozostałe litery alfabetu, spróbuj utworzyć z tych liter wyraz, pokoloruj przedmioty i zwierzęta ,których nazwa rozpoczyna się literą ,,ż”.

5. Kwiecień – plecień- przypomnienie i utrwalenie przysłowia na podstawie piosenki. Bardzo prosimy posłuchajcie piosenki i przyjrzyjcie się obrazkowi ,który się tam znajduje. Jeśli ktoś będzie miał ochotę może narysować lub namalować kwietniową pogodę, którą dziś bardzo dobrze widać za oknem: