BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI KMP

Bezpieczne wakacje przedszkolaków – cykl spotkań edukacyjnych

 W tygodniu od 14 do 21 czerwca w naszym przedszkolu odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE PRZEDSZKOLAKA”, aby utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa w wolnym czasie. Zajęcia będą prowadzone przez zaproszonych gości.

Wakacje to czas zabaw, swawoli, korzystania z uroków lata. Aby były one bezpieczne, przypomnieliśmy przedszkolakom o pewnych zasadach, dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 Panie policjantki przybliżyły  przedszkolakom:

  • zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych;
  • jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców;
  • jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji;
  • jak zachować się w stosunku do nieznanych zwierząt.

Nasi goście zaprezentował również swój strój oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panią policjantkom  upominek – laurki oraz podziękowanie za dobre rady oraz współpracę z naszym przedszkolem. Każdy przedszkolak otrzymał praktyczny prezent – odblaskowe pompony.